האודיסאה של איזי מוקאפ סופי.jpg

האודיסאה של איזי - הספר
זוהר זואי מור  

סיפור מסעה המרתק של איזי, שניפצה מיתוסים, שברה חסמים ופרצה תקרות זכוכית בדרכה מוונדר-לס-וומן, לגיבורה מיתולוגית ומאצ'נסית*. והכל ב-7 צעדים ו-7 גיבורות מיתולוגיה יווניות.

 

ספר ייחודי המשלב את חוכמת המיתולוגיה היוונית העתיקה, עם מחקרים אקדמאים; את עולם הקסם עם עולם השכל.

*Muchness  

 סיפורה של איזי, הוא סיפור מסע של אישה אחת - שהיא כל הנשים כולן -

מוונדר-לס-וומן, לגיבורה מיתולוגית*...

*וונדר-וומן - דמותה מבוססת על האלה הלוחמת ארטמיס (דיאנה), בתו של מלך האלים זאוס

בחייה איזי בחרה להיות יותר פחות. להיות ממוצעת. אקדמאית וחוקרת בתחום המיתולוגיה שכל רצונה היה להתפשר על בינוניות. אבל לאלות היווניות הייתה תוכנית אחרת עבורה. במהלך כתיבת דוקטורט על אלות יוון, איזי חווה אירועים חריגים ומשתנה ללא הרף. בלי שבחרה בכך, היא מגלה בתוכה את גיבורות המיתולוגיה היוונית. בסחרחרה של אירועים, רגע אחד היא למטה ורגע אחר היא למעלה. נעה בין המקומות המוארים שבה לאילו האפלים. והכול כשברקע מערכת יחסים סבוכה וטוטאלית עם גבר כריזמטי במיוחד (נרקיסיסט???) שגם הוא מזכיר אל מיתולוגי מפורסם.

אודיסאה* מאתגרת וקסומה זו, אשר מלוּוה לא רק על ידי אלות אלא גם בנשים 'אמתיות' ובממצאי מחקרים, מתחילה בהתמודדות עם תקרות זכוכית פנימיות ועם חסמים אישיים ומסתיימת במקומות אחרים, מפתיעים מאוד. בסופה איזי מבינה שהיא וכולנו חיים את המיתוס שאנו מספרים לעצמנו... איך יסתיים מסעה?

*'האודיסאה' היא אחת היצירות המרכזיות והמוכרות ביותר במיתולוגיה היוונית. הסיפור נכתב על ידי הומרוס ומתאר את מסעו של אודיסאוס, מלך איתקה, שנלחם במלחמת טרויה ובמשך שנים ארוכות חיפש את דרכו חזרה הביתה. 

 

 

חוויתם את הרגע הזה בחיים, בו קלטתם שהתפשרתם? התפשרתם על עבודה שלא מתאימה או לא מאתגרת, על זוגיות שמרגישה יותר לבד מביחד, על הבריאות שלכם, על עצמכם. אולי בחרתם במה שיש כדי להישאר באזור הנוחות; אולי חששתם לרצות יותר כי לא חשבתם שמגיע לכם  (כי אתם 'לא מספיק'); אולי כמו איזי הרגשתם שאתם 'יותר מדי' ועדיף שתהיו קצת פחות, כי השאיפות שלכם לא התאימו לסביבה...פתאום באמצע החיים, קולות פנימיים אומרים לכם שאתם יכולים יותר, שמגיע לכם, שאתם במקום הלא הנכון. שהגיע הזמן להתחיל לקבל החלטות לעצמכם עבור עצמכם, לקבוע את מהלך חייכם ולנווט את הספינה. 

בספרות ובמחקר מתייחסים לקול פנימי זה, כ'קריאה למסע'. הקול מתחיל חלש ומתגבר, עד לנקודה בה שינוי הוא כבר לא אפשרות, אלא חובה. כאילו משהו הבעיר אש בפנים... אש שלא נותנת שקט. הקול הזה הוא קולה של ה'אינלטכיה' שלכם. 'אינטלכיה' הוא מושג פילוסופי יווני עתיק, המסמל את ה'אני הגדול של כל דבר בבריאה'. כמו שה'אינטלכיה' של ורד היא להיות ורד, לכולנו יש יעוד ומטרה שדוחפת אותנו מבפנים. והיא לא תפסיק עד שתתחייבו ותעשו את הצעד הראשון שלכם במסע אודיסאה אישי, או שתחליטו להתפשר.

למסעם של אלו האמיצים, אשר בוחרים לצאת לדרך מאתגרת זו, קוראים 'מסע הגיבור' וזהו סיפורה של איזי - גיבורה אחת שהיא כל הנשים כולן - שיוצאת למסע למצוא את עצמה ועושה זאת בסיוע גיבורות וגיבורי יוון העתיקה. 

אז מה אתכםן? מי מנווט את הספינה שלכםן?

האם אתםן כמו אודיסאוס, אבדתםן בים במשך שנים, נתונים/ות לחסדי האלים והרוחות שמסביב?

האם אתםן כמו האלות דמטר ופרספונה, תקועים/ות בתוך לופ של בושה, של צייתנות ושל צורך לרצות?

או, אולי אתםן כמו אתנה וארטמיס, רק רציונל בלי לתת מקום לרגש, או כמו הרה ואפרודיטה יותר מדי בענייני זוגיות? 

תשאלו את עצמכםן: מה יקרה אם תחליטו לצאת למסע שינוי בין מיתוסים למציאות, וכמו איזי - תגלו מה באמת אפשרי עבורכםן ותיקחו בעלות על חייכםן?

ו - מה יקרה אם לא תעשו כלום? איפה תהיו עוד חמש שנים? עוד עשר שנים? 

רכשו את הספר, קראו על מסעה של איזי - בין המיתוסים של יוון העתיקה לבין המציאות - ואולי תמצאו את האלות והאלים שבכםן...

ניתן לשלם באשראי או בביט