top of page
CLIPART - Pink Bundle - BizSister.com _ 0057.png

"האודיסאה של איזי"
סיפור מסע גיבורה של אישה אחת - שהיא כל הנשים כולן - בסיוע גיבורות מיתולוגיות

על מה הספר?

האודיסאה נפתחת עם איזי, אקדמאית וחוקרת צעירה שבמשך שנים שאפה להתפשר על קיום ממוצע, רק כדי לא להיות 'יותר מדי'. משועממת מחייה, היא מגיעה לעוד אחד מעשרות הכנסים האקדמיים בהם נכחה, מבלי לדעת שהפעם זה שונה ושלאלות המיתולוגיה היוונית יש תוכנית אחרת עבורה.

בעודה בוחנת את שולחן הקינוחים, מבטה פוגש בפרופ' אלבין הנאה והכריזמטי ומרגע זה חייה של איזי משתנים לעד. במקביל למחקרה אודות האלות ודפוסי נשיות עדכניים, היא מנהלת מערכת יחסים סבוכה וטוטאלית עם אלבין, שמזכיר אל יווני אימפולסיבי במיוחד ויוצאת למסע משל עצמה.

מבלי שבחרה בכך, איזי חווה אירועים קיצוניים בהם מתגלמים בתוכה מופעים מרהיבים וקסומים של שבע אלות המיתולוגיה הגדולות. בסחרחרה של התרחשויות, רגע אחד היא ילדה חסרת החלטיות ורגע אחר היא אישה אימהית או אמזונה, קנאית ואכזרית. בדרכה הייחודית, איזי מציגה לנו הקוראות והקוראים את האלות שבכל אישה.

בסיפור המשלב מיתולוגיה ומציאות, כישוף ומחקרים אקדמיים, לא רק גיבורים מיתולוגיים מלווים את מסעה, אלא גם דמויות נשים בשר ודם שאיזי מכירה ומראיינת במסגרת מחקרה – נשים המדגימות גם הן בחייהן מאפיין בולט של כל אחת מהאלות.

מסע אודיסאה זה מוונדר-לס-וומן לגיבורה מיתולוגית, מלא בתהפוכות, אתגרים וגילויים עצמיים, מי תהיה איזי בסופו?

*'האודיסאה' היא אחת היצירות המרכזיות והמוכרות ביותר במיתולוגיה היוונית. הסיפור נכתב על ידי הומרוס ומתאר את מסעו של אודיסאוס, מלך איתקה, שנלחם במלחמת טרויה ובמשך שנים ארוכות חיפש את דרכו חזרה הביתה.

 

לרכישה

zoei3.jpg

זוהר זואי מור

על הכותבת

אקדמאית, עורכת דין, מרצה וכותבת. בעלת תואר ראשון בסטטיסטיקה (חקר ביצועים) ומדע המדינה, תואר ראשון במשפטים ותואר שני במשפטים בהצטיינות. עוסקת בתחום הרגולציה ואתיקה מזה 16 שנה. בשנים האחרונות מתמקדת בחקר תהליך החלטות בחוסר וודאות. הספר 'האודיסאה של איזי', הוא רומן הבכורה שלה.

לגלות את האלות והאלים שמניעים אותנו

המיתולוגיה היא עולם ומלואו. חפשו את עצמכם ועצמכן בין הדמויות השונות וראו מה תמצאו...

 מיתולוגיה ומחקר והמשמעות של מיתוסים בחיינו

מחקרים העוסקים בהשקפות של שפע ומחסור, צייתנות, בושה, אשמה, קבלת החלטות, ניהול סיכונים ועוד.  

 האודיסאה של איזי - אישה אחת שהיא כול הנשים כולן

סיפור מסעה של איזי, מתלות לעצמאות ומכניעה לחופש. איך היא תתמודד עם האלות ובאיזה אופן היא תסיים את מסעה? 

CLIPART - Pink Bundle - BizSister.com _ 0056.png

במסעה של איזי, תפגשו את כול גיבורות (וגיבורי)

המיתולוגיה היוונית, לעיתים בגלוי ולעיתים לא...

וסביר להניח שתפגשו גם את עצמכםן.

ספר דיגיטלי חפשו באפליקציית עברית

מה אמרו על הספר?

"אני מאמינה שבכל תקופה בחיים שבה הייתי קוראת את הספר הזה הוא היה פוגע בדיוק בנקודות החשובות. ועדיין, בזמן האחרון שבו אכן קראתי אותו, הוא היה מדוייק והכרחי בחיי. זה ספר נפלא וחשוב מאוד, הזדמנות מדהימה לכל קורא וקוראת להכיר טוב יותר את עולמם הפנימי."

"הספר מעלה מחשבות ורגשות, הוא כיפי לקריאה, ומעניין ומעורר מחשבה על עצמנו - על הדרך בה אנחנו בוחרים לחיות את חיינו, איך אנחנו תופסים את עצמנו, מה התכונות שאנחנו רוצים לסגל לעצמנו ומי אנחנו באמת."

"התחברתי מאוד לאיזי, היא מציגה קצת מראה לכולנו, ומשהו שכולם מכירים או יכולים להתחבר אליו. בתהליך הגדול והמופלא שלה למדתי הרבה מאוד יחד איתה."

"הכתיבה יפה וקולחת, והספר מחולק לשערים שנפתחים בתיאור סיפורה של כל אחת מהאלות. בדרך מאוד ייחודית האלות נכנסות בסיפור עצמו יחד עם הסברים מעמיקים ופסיכולוגיים."

"אל הספר הזה נמשכתי כמו פרפר לצוף, הרגשתי מכושפת. אין לי ספר שהסופרת נחנה ב"מתנת החסד", או כריזמה ביוונית. אהבתי במיוחד להסתובב בין שני העולמות. יכולותיה הייחודיות של הסופרת, הפכו אותה למעיין שליחה של האלים ושל המיתולוגיה היוונית. זהו סיפור מלא ברגש, מחשבות ומידע מחכים. מלא בקסם שמעורר תהיות ותובנות על החיים. אני נהניתי, התרגשתי, תהיתי לא מעט וגם החכמתי."

CLIPART - Pink Bundle - BizSister.com _ 0094.png

בעבר חשבתם שמיתוסים הם אגדות, סיפורים מוגזמים שהקשר בינם לבין המציאות קלוש; בעבר לא הבנתם שאתם חיים את המיתוס של חייכם ואת הסיפור שאתם מספרים לעצמכם...

 

מחקר המיתוסים, שנמשך עוד מן העת העתיקה, טרם סיפק תשובה חד־משמעית בנוגע לשאלה מהם מיתוסים. בזמן שעבור פילוסופים מסוימים מדובר בדברים בעלמא, עבור אחרים המיתולוגיה היא אוסף של סיפורים בעלי משמעות שהתפתחו בתרבות של אומה לאורך שנים רבות, ושמטרתם להסביר ולפרש מצבים שונים בחיי האדם והחברה.

המיתולוגיה העתיקה אכן חיה וקיימת גם היום ופורשת רשת רחבה של סיפורים ודורות של אלים ואלות המנהלים את העולם ואת חייהם.

הסיפור שלנו עוקב אחר איזי, אקדמאית וחוקרת צעירה בתחום המיתולוגיה, שנעה בין עולם השכל לעולם הקסם, ושכל רצונה הוא להתפשר על העצמי הממוצע שלה. אבל לאלות היווניות יש תוכנית אחרת עבורה.

במסגרת מחקר לדוקטורט על אלות יוון, איזי משתנה ללא הרף. בלי שבחרה בכך, היא חווה אירועים קיצוניים ויוצאת למסע שבו יתגלמו בתוכה מופעים מרהיבים של גיבורות המיתולוגיה הגדולות.

אך לא רק אלות אולימפיות מלוות את איזי בדרכה זו, אלא גם נשים בשר ודם שהיא פוגשת ומראיינת במסגרת מחקרה – נשים המדגימות בחייהן תכונה בולטת של אחת האלות. האלות והנשים השונות מופיעות בחייה בזמן הנכון ובמקום הנכון לסייע לה בדרכה.

כשנגיע לסוף המסע של איזי - אישה אחת שהיא כל הנשים כולן - נכיר טוב יותר את גווני הנשיות השונים, את המיתולוגיה היוונית ואולי גם את עצמנו.

האלים האולימפיים הם הרוח החיה בסיפורי המיתולוגיה, לפיכך נפגוש אותם בקצרה ולאחר מכן נסקור גישות שונות לשאלה מהם מיתוסים ומה הקשר שלהם לתרבות ולחברה. לבסוף, נבחן כיצד המיתולוגיה הופכת למציאות בחייה של איזי, הגיבורה שלנו, ומובילה אותה ב'מסע הגיבורה' שלה.

אודיסאה מאתגרת וקסומה זו מתחילה בהתמודדות עם תקרות זכוכית פנימיות, עם חסמים אישיים ועם 'תסמונת

מָ אצְ 'נֵס' (MUCHNESS) ומסתיימת במקומות אחרים, מפתיעים מאוד, והכול בסיוע (ולעיתים בהתערבות) של אלות ואלים מהמיתולוגיה היוונית.

רכשו את הספר עכשיו ותקראו על מסעה של איזי מוונדר-לס-וומן לאישה/אלה בעלת 10,000 שמות...

bottom of page