Image by negin mrd

בקרוב!!!

האודיסאה של איזי
זוהר זואי מור

על הספר 'האודיסאה של איזי'

'האודיסאה' היא אחת היצירות המרכזיות והמוכרות ביותר במיתולוגיה היוונית. הסיפור נכתב על ידי הומרוס ומתאר את מסעו של אודיסאוס, מלך איתקה, שנלחם במלחמת טרויה ובמשך שנים ארוכות חיפש את דרכו חזרה הביתה. בדומה לאודיסאוס, איזי יוצאת למסע מיתולוגי משל עצמה, רווי עליות וירידות, גברים ונשים הנקרים בדרכה ומאתגרים את מסעה. 

איזי, היא אקדמאית וחוקרת צעירה בתחום המיתולוגיה, שנעה בין עולם השכל לעולם הקסם, ושכל רצונה הוא להתפשר על העצמי הממוצע שלה. אבל לאלות היווניות יש תוכנית אחרת עבורה. בדרכה לדוקטורט על אלות יוון, איזי חווה אירועים קיצוניים וחריגים ומגלה שהיא משתנה ללא הרף.

בלי שבחרה בכך, היא יוצאת למסע שבו יתגלמו בתוכה מופעים מרהיבים של כל אחד מהארכיטיפים של גיבורות המיתולוגיה הגדולות. באודיסאה שכופות עליה האלות השונות, הדרך להגשמה עצמית היא רצופת תהפוכות וסיכונים.

האם תגיע אל חוף מבטחים? (מההקדמה לספר)

Winter

"בעבר חשבתם שמיתוסים הם אגדות, סיפורים מוגזמים שהקשר בינם לבין המציאות קלוש; בעבר לא הבנתם שאתם חיים את המיתוס של חייכם ואת הסיפור שאתם מספרים לעצמכם..."  מההקדמה לספר

למה האודיסאה של איזי?

הספר הוא סיפור גיבורה שעוברת מסע שנמשך שנים. במהלכו היא פוגשת פנים שונות של עצמה, מתמודדת עם קשר סבוך עם מה שהיא מקווה שיהיה ה'נרקיסיסט האחרון שלה'. במסעה, איזי חווה בדרכיה שלה עשרות סיפורי מיתולוגיה שונים ואת שניים-עשר אלות ואלי אולימפוס שזורים בסיפור (זאוס, הרה, דמטר, פרספונה, אתנה, ארטמיס, אפרודיטה, הסטיה, דיוניסוס, הרמס, הפיסטוס, הארס), כמו גם מחקרים בתחומים של צייתנות, בושה, מחסור ועוד. בקיצור, הספר מתאים לכל מי שאוהב ידע, מתעניין במיתולוגיה ופילוסופיה, אוהב אנשים או סתם מעוניין להינות מסיפור מרתק על תסבוכות רומנטיות... 

מה המסר שרציתי להעביר בספר?

אי אפשר להגדיר נשיות ו/או גבריות, אין כזה דבר תכונות נשיות/גבריות. ההגדרות המגבילות הללו שנוסחו עוד בתקופה הויקטוריאנית צריכות להישאר שם... 

 

Image by Thought Catalog

אקדמאית, עורכת דין, מרצה וכותבת. בעלת תואר ראשון בסטטיסטיקה (חקר ביצועים) ומדע המדינה, תואר ראשון במשפטים ותואר שני במשפטים בהצטיינות. עוסקת בתחום הרגולציה וניהול סיכונים מזה 16 שנה, לשעבר עוזרת משפטית בבתי משפט, ועורכת דין בתחום ציות במערכת הבנקאית.

לאחרונה, מתעמקת בנושאים של עוצמה נשית  בהתבסס על מחקרים ישנים וחדשים ובסיוע של אלות אולימפוס. חוקרת עצמאית בנושא צייתנות (מה מניע אנשים מסוימים לציית ואחרים לא), תפיסת סיכון והבדלים מגדריים. נושא המשלב את עולם ניהול הסיכונים ותפיסות חברתיות כלכליות של מגדר.  

בעברה, פרסמה ספר בתחום דיני ניירות ערך ומאמרים בנושאים שונים. המאמר האחרון אשר דן בנושא האפקטיביות של ניהול סיכונים במערכת הבנקאית, פורסם בירחון של איגוד הבנקים.

על הכותבת:
zoei3.jpg
זוהר (זואי) מור

על מיתולוגיה מהבלוג 

White Bust
Open Book

הרשמו עכשיו!

לקבלת עדכונים על פרסום של פוסטים חדשים, הקלטות ועוד, אשמח אם תירשמו לאתר
המידע לא יועבר לצדדים שלישיים

למה הבלוג הזה?

אחרי שנים של עבודה ולימודים אקדמאים מגוונים ואחרי אינספור מאמרים וכמה ספרים אשר מצאו את עצמם במגרות שלי ובתיקיות המחשב, החלטתי להעלות את חלקם לבלוג זה.  שקלתי לקרוא לו "מחשבות על ניהול הסיכונים וסטטיסטיקה, קבלת החלטות, ציות, כלכלה התנהגותית, מגדר, פמיניזם ואלות אולימפוס"  ואז נראה היה לי שזה יותר מדי ארוך...

האמת, אני מוצאת הרבה מאוד קשר והכל מתחבר לי בצורה די הרמונית. תחום ניהול הסיכונים וקבלת החלטות בתנאי חוסר וודאות, נשען על עולם הסטטיסטיקה. מאחר והיום קשה לעסוק בתחום של קבלת החלטות מבלי לגעת בסוגיות של כלכלה  התנהגותית, הדילוג שלי לשם היה פשוט מתבקש... משם מהר מאוד הגעתי לפמיניזם ותאוריות למיניהן העוסקות בהבדלי תפיסות בין מגדרים ואם אנחנו כבר עוסקים בנשים, גברים ומה שפלואידי, אז מה יותר טוב מאלות אולימפוס?? 

אם שוכנעתם והגעתם עד כאן, אז כדאי שתמשיכו עוד קצת..